The photoelectric work function for a metal is \(4.2 eV\). If the stopping potential is \(3 V\), find the threshold wavelength and maximum kinetic energy of emitted electrons. (Velocity of light in air \(=3 \times 10^8 m / s\),) Planck's constant \(=6.63 \times 10^{-34} J - s\), Charge on electron \(=1.6 \times 10^{-19} C\) )